مراحل کاشت ناخن

امروزه کاشت ناخن یکی از پرطرفدارترین لاین‌های سالن‌های زیبایی شده است. هر ناخن کاری برای داشتن درآمد بالا بهتر است به صورت اصولی مراحل کاشت ناخن را فرا بگیرد. در این مقاله ما این مراحل را برای شما همراهان گرامی شرح داده‌ایم.

مراحل کاشت ناخن

انجام کاشت ناخن در صورت عدم آموزش می تواند خطر آفرین باشد. پس برای انجام کاشت ناخن ابتدا نیاز به آموزش و بررسی تمام مراحل انجام آن را دارید. در ادامه این آموزش این مراحل را به صورت گام به گام برای شما شرح داده‌ایم.

 

۱٫ خرید لوازم کاشت ناخن

برای تهیه لوازم و مواد کاشت ناخن از یک کیت کامل لوازم کاشت ناخن استفاده کنید. اگر اولین بار است که کاشت ناخن انجام می دهید پس استفاده از یک کیت کامل لوازم کاشت ناخن بهتر است. کیت کاشت ناخن شامل همه ی چیزهایی است که شما برای شروع نیاز دارید. البته دستورالعمل های داخل آن نیز مهم تر می باشد.

۲٫ زیرسازی

تمیز کردن ناخن و کوتاه کردن آنها برای یک کاشت موفق بسیار مهم است. می توان برای مرتب سازی ناخن ها از سوهان ناخن استفاده کرد. قطر ناخن ها را باید چند میلی متر کمتر کرد. برای انجام اینکار باید از سوهان برقی استفاده کنید.

سوهان کشی ناخن ها: از یک سوهان برقی ناخن استفاده کنید تا سطح ناخن کمی زبر و خشن شوند و از حالت براقی دربیایند. این سطوح زبر و سوهان شده یک وضعیت بهتری را برای کاشت ناخن ایجاد می کنند.

جدا کردن ناخن از کوتیکول: برای اینکه ناخن های مصنوعی بهتر بچسبند باید اطراف کوتیکول ناخن را به عقب فشار داده تا حالت قوس مانند ایجاد شود. بعد بتوان ناخن را از کوتیکول دور و جدا کرد. استفاده از یک ابزار چوبی برای انجام این کار مناسب تر خواهد بود.یک راه ساده تر برای جدا کردن پوست ناخن از کوتیکول این است که ناخن ها خیس باشند. قبل از استفاده بهتر است ناخن ها را چند دقیقه در آب گرم قرار دهید تا راحت تر بتوانید این کار را انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین آموزشگاه آرایش تهران

۳٫ استفاده از پرایمر ناخن

اگر از پرایمر ناخن استفاده کنید. پرایمر می تواند رطوبت و چربی باقی مانده روی ناخن را بگیرد. این مرحله کاشت ناخن بسیار مهم است چرا که استفاده از پرایمر باید خوب انجام بگیرد تا چسبندگی ناخن بهتر صورت بگیرد. ولی اگر روی ناخن ها رطوبت و چربی باقی بماند چسبندگی ناخن به خوبی انجام نمی گیرد.

۴٫ چسباندن ناخن

اندازه مناسب برای ناخن را پیدا کنید. اگر بلند یا نوک ناخن مناسب انگشت های شما نباشند بهتر است آنها را کوتاه یا مدل دیگری در بیاورید. برای چسباندن ناخن ها از چسب ناخن استفاده می شود. چسب ناخن را روی ناخن مصنوعی قرار داده و آن را به ناخن طبیعی بچسبانید.

لازم است به مدت ۵ ثانیه ناخن را نگه دارید تا خشک شود. این کار را روی ۱۰ ناخن انجام داده و سپس ناخن ها را به طول مورد نظر برسانید.

اگر ناخن را اشتباهی قرار دادید یا خوب جا نگرفت، به سرعت آن را چند دقیقه در آب قرار دهید و بعد خشک کرده و دوباره استفاده کنید.

بهتر است از مقدار کمی چسب استفاده کنید یعنی به اندازه ای که پوست لمس نشود.

 

بیشتر بخوانید: آموزش کاشت ناخن با مدرک بین المللی

۵٫ طریقه براش کشیدن:

قلمو یا براش را داخل ظرف مواد کاشت قرار داده و خوب آن را آغشته به مواد کنید. براش یا قلمو را روی ظرف میکشیم تا حباب یا ذره های پودر باقی نمانده باشند.

زمانی که براش آغشته به مواد شد برای جلوگیری از برداشت اضافه، مواد را برش دهید. زمانی براش آغشته به مواد قابل استفاده است که در انتهای آن یک توپی از مواد ایجاد شده باشد.

باید چندین بار تمرین کنید تا نسبت صحیح برداشت مواد را بدست آورید.

مایع آماده شده که روی براش به صورت توپ درآمده باید غلظتی مناسب داشته باشد.

باید مرطوب و انعطاف پذیر باشد البته نباید رطوبت زیادی هم داشته باشد. اکریلیک باید به براش نفود کند و از آن خارج شود. اگر رطوبت مواد زیاد بود می توان با استفاده از یک دستمال رطوبت اضافی براش را گرفت.

مخلوط آکریلیک را روی ناخن خود بمالید. مخلوط را روی مرکز صدف ناخن قرار داده و آن را به سمت نوک ناخن هدایت میکنیم. باید آن را با سرعت و مهارت پخش کنید تا سطح ناخن صاف بماند. کمی از مواد را به سمت قوس ناخن در نزدیکی کوتیکول هل دهید. اما سعی شود که به کوتیکول نچسبانید. با حرکت دایره ای سعید کنید که مواد را به کوتیکول نزدیک کنید.

به هیچ عنوان از دست برای صاف کردن مواد استفاده کنید.

در هر بار براش کشیدن و قرار دادن پودر روی ناخن باید براش را خشک کرد. البته اگر مایع خوب به خورد براش رفته و از براش آویزان است و انعطاف خوبی دارد نیازی به انجام چنین کاری نیست.

برای جلوگیری از ایجاد برآمدگی ها یا ذرات چسبیده به مواد میتوان از براش کوچک تر در جهت از بین بردن حباب ها استفاده کرد.

کار با مقدار کمتری از مواد روی ناخن ها بهتر انجام می گیرد.

مواد اکریلیک ناخن را روی کوتیکول اعمال نکنید. این مواد باید چند میلی متر بالای کوتیکول شروع شده و بعد آن را به ناخن رساند و از رسیدن آن به پوست جلوگیری شود.

اجازه دهید اکریلیک خشک شود. قبل از اینکه آکریلیک به طور کامل روی ناخن اعمال شود حدود ده دقیقه باید اجازه دهید تا مواد روی ناخن خشک بشوند. اگر می خواهید از خشک شدن مواد اطمینان حاصل کنید، میتوانید با دسته براش ضربه ای آرام بزنید تا اینگونه از خشک شدن اکریلیک اطمینان حاصل کنید و ناخن برای مرحله بعدی آماده است.

 

۶٫ مرحله آخر کاشت ناخن

در مرحله آخر میتوانید اگر خواستید یک بار دیگر ناخن ها را سوهان بکشید و آن را بیشتر به شکل و شمایل مورد نظر در ذهنتان نزدیک کنید تا بیشتر به انگشتان دست شما بیاید.

حالا می توانید از کاور ناخن استفاده کنید. البته این سلیقه ی شماست که از کاور رنگی استفاده کنید یا اینکه رنگ کاور ناخن به صورت رنگ طبیعی ناخن ها باشد. استفاده از کاور ناخن هم یک سطح دیگر ایجاد کرده و باعث استحکام آن میشود و هم ناخن ها را صاف تر و براق تر میکند.

بیشتر بخوانید: متوسط درآمد یک ناخن کار چقدر است؟

 

امیدواریم از خواندن مقاله مراحل کاشت ناخن رضایت داشته باشید. در ادامه نظرات خود را برای ما قرار دهید.

 

 

اگر به کاشت ناخن علاقه دارید و مایلید در این زمینه تخصص بیشتری کسب کنید و به طور حرفه ای آن را دنبال کنید، می توانید در دوره آموزش تخصصی کاشت و طراحی ناخن آموزشگاه آرایشگری قصرمانلی شرکت کنید. برای ثبت نام در این دوره با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *