آمبره دخترانه

در این مقاله می‌خواهیم درباره آمبره دخترانه توضیحاتی را ارائه دهیم. آمبره تکنیکی از رنگ آمیزی مو است که ریشه موهایتان تیره‌تر بوده و هرچه به ساقه می رسیم رنگ موهایتان به سمت روشنی برود. برای داشتن یک آمبره زیبا باید بخش پایینی موهای خود را دکلره کنید. بعد از دکلره کردن موها قسمت پایینی موها متمایل به رنگ نارنجی است و اگر این رنگ را دوست ندارید می‌توانید همان قسمت‌های انتهایی مو را که دکلره کردید رنگ کنید.

البته اگر نمی‌خواهید اختلاف رنگ قسمت انتهایی موهایتان با قسمت بالا خیلی زیاد باشد می‌توانید از دکلره استفاده نکنید و فقط رنگ مویی که نهایتا ۳ درجه از موهایتان روشن‌تر است را روی قسمت انتهای موهایتان بگذارید. برای این کار همه مراحل زیر به جز قسمت دکلره کردن را انجام دهید.

 

بیشتر بخوانید: پردرآمدترین رشته آرایشگری

 

نوع آمبره وجود دارد که نوع اصلی آن، از رنگ تیره به روشن تغییر می‌کند و نوع معکوس آن، از رنگ روشن به تیره تغییر می‌کند. ضمن اینکه باید تصمیم بگیرید موهایتان از کجا شروع به تغییر رنگ کند. اما راه ساده این است که برای موهای بلند، این کار را از قسمت هایی از مو که در کنار خط فک هستند، شروع کنید و برای موهای کوتاه از نیمه مو.

روش انجام آمبره دخترانه

۱- رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که از رنگ موی طبیعی خودتان بیشتر از دو درجه روشن تر نباشد.

۲- تصمیم بگیرید که میخواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود. به همان اندازه انتخاب رنگ، مهم است که انتخاب کنید کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند. بطور کلی از نوک موها تا جایی زیر خط چانه محل مناسبی برای دو رنگ آمبره موهایتان است. یا بطور واضح‌تر آمبره نباید از خط چانه بالاتر برسد.

 

بیشتر بخوانید: آموزش روشن کردن مو بدون دکلره

 

۳- موهایتان را خوب شانه بزنید. دقت کنید که هیچ گره‌ای در بافت موهایتان نباشد. این مرحله باعث میشود که دکلره کردن راحتتر شود و همینطور به شما کمک میکند که موها بطور یکنواخت رنگ بگیرند.

۴ – دکلره کردن مو

در رنگ مو آمبره، دکلره کردن موها یکی از اصلی‌ترین مراحل است. موها را به این دلیل دکلره می‌کنند که رنگ قبلی از بین برود. مراقب باشید که موهایتان خیلی دکلره نشود. آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش خانگی دکلره این است که به مقدار مساوی از اکسیدان شماره ۲ و پودر دکلره استفاده کنید. ۶۰ میلی لیتر بصورت مساوی از پودر دکلره و اکسیدان شماره ۲ را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر کرمی شکل یکدست شود.

موهایتان را قسمت کنید. فرق وسط باز کنید و هر بخش آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

اگر حجم موها زیاد هستند و یا اینکه مهارت کافی برای رنگ و دکلره ندارید، موها را با کش‌های پلاستیکی مانند تصویر زیر تقسیم‌بندی کنید. این کار را با تقسیم‌کننده و کلیپس فلزی انجام ندهید، زیرا ممکن است با یکدیگر واکنش دهند.

حالا یک بخش از موها را باز کنید و از جایی که تعیین کرده بودید که تغییر رنگ شروع شود، مایع دکلره را به آن بزنید. این کار را با یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ انجام دهید. در این مرحله باید خیلی دقت کنید تا موها به درستی دکلره شوند.

اجازه دهید دکلره رنگ باز کند. به میزانی که میخواهید موهایتان رنگ باز کند و روشن شود زمان نیاز دارید چیزی بین ۱۰-۴۵ دقیقه. برای چک کردن موها بخشی از دکلره را از چند تار مو بعد از ۱۰-۲۰ دقیقه بردارید و میزان روشنی مو را ببینید. اگر میزان روشنی را دوست داشتید موها را بشویید. اگر روشن‌تر می‌خواهید بگذارید بماند و هر ۵-۱۰ دقیقه یکبار میزان روشنی را چک کنید.

برای یک تغییر رنگ جزيی دکلره را فقط برای ۱۰-۲۰ دقیقه بگذارید.

برای تغییرات چشمگیرتر در رنگ دکلره را برای ۴۰-۴۵ دقیقه بگذارید. که این زمان از بوجود آمدن ته مایه رنگ نارنجی یا کاهی زرد جلوگیری میکند.

بعد از این مدت، موها را با آب گرم بشویید، این کار را با یک شامپوی بدون سولفات انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که تمام دکلره شسته می‌شود زیرا ممکن است باعث روشن‌تر شدن موها شود. در این مرحله از نرم‌کننده استفاده نکنید. سپس موها را کاملا خشک کنید. موها باید خشک خشک باشند تا فرایند بعدی را شروع کنید.

 

بیشتر بخوانید: پلکس تراپی در دکلره و رنگ مو

 

۵- رنگ کردن موها

یکبار دیگر موهایتان را قسمت کنید. همانند مرحله قبل موهایتان را قسمت کنید و با کش مو ببندید تا کارتان راحت‌تر شود.

موها را رنگ کنید. از دستورالعمل همراه رنگ پیروی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

اگر شما موهایتان را آمبره سنتی می‌خواهید – نوک موهای روشنتر- پس رنگ را از نوک موها تا کمی بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.

اگر شما آمبر معکوس می‌خواهید رنگ را فقط تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ‌تری نوک موها را بپوشانید. مانند روش دکلره کردن که قبلا گفته شد.

رنگ مو در بخشی که دکلره شده، بیشتر از ۱۰ دقیقه نباید روی موها بماند. باز هم چک کنید و اگر نیاز بود، بیشتر آن را بگذارید روی موها بماند. اما بخش بالایی موها، به ۱۰ تا ۴۰ دقیقه زمان نیاز دارد. اگر موهای نازک دارید، ۲۰ دقیقه برای بخش بدون دکلره کافی است و اگر موهای ضخیم و قوی دارید، این مدت را بیشتر کنید. بنابراین باید بین بخش بدون دکلره و دکلره شده، زمانی در حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه  فاصله باشد.

رنگ را بشویید. با دستکش مواد رنگ را با آب گرم بشویید. بعد با یک شامپوی بدون سولفات یا شامپوی گیاهی موها را بشویید.

امیدواریم از مقاله آمبره دخترانه رضایت داشته باشید.

 

اگر به آمبره دخترانه علاقه دارید و مایلید در این زمینه تخصص بیشتری کسب کنید و به طور حرفه ای آن را دنبال کنید، می توانید در دوره آموزش کاربرد مواد شیمیایی رنگ و مش آموزشگاه آرایشگری قصرمانلی شرکت کنید. برای ثبت نام در این دوره با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *