مدل ابرو مناسب فرم صورت

زیباترین مدل ابرو مناسب فرم صورت چیست؟ آیا با انواع مدل‌های ابرو آشنایی دارید؟ آیا تا به ‌حال به فرم ابروهایتان دقت کرده‌اید؟ فرم ابروهایتان با فرم صورتتان هماهنگی دارد؟ احتمالا تا به ‌‌حال به اين موضوع دقت نداشتید اما زيبا کردن ابروها تغيير بسیاری در ظاهر شما به وجود می‌آورد. ابروهای شما مثل قابي براي چشم‌های شما هستند. شكل ابرو مي‌تواند به ظاهر شما زیبایی دهد يا زیبایی آن را بگیرد. اگر می‌خواهید بدانید که کدام مدل ابرو به صورتتان می‌آید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مدل ابرو برای صورت گرد

افرادی که صورتی گرد دارند، طول پیشانی و چانه‌شان هم‌اندازه است. بهترين مدل ابرو برای صورت گرد ابروي زاويه‌دار با ارتفاعي بلند و دمي كوتاه است. اين فرم ابرو باعث می‌شود گردي صورت‌تان مخفی شود و صورت‌تان بلندتر و باريك‌تر به چشم بیاید ولی زاويه ابروهای خود را خیلی شيب ندهيد، چون كه دقت را به گردي چهره‌تان جلب مي‌كند. اگر صورت گرد دارید به هیچ وجه فرم ابروهایتان را هم گرد نکنید چون صورت شما پهن و چاق به نظر می رسد. از آنجايي كه صورت‌هاي گرد چارچوب معینی ندارند، يك ابروي زاويه‌دار زيبا مي‌تواند زیبا باشد و قالبی براي اسكلت صورت‌تان داشته باشد. يعني همان چيزي كه در صورت‌هاي گرد وجود ندارد.

 

مدل ابرو برای صورت گرد

مدل ابرو برای صورت‌های کشیده

در صورت‌هاي كشيده، چون تمامی اجزاي باريكي هستند، باید دم ابروی‌تان به قدری كشيده شود تا به طور کامل چپ تا راست صورتتان را پر كند. بهترين فرم ابرو براي صورت‌هاي كشيده، ابروي صاف و افقي است كه سبب مي‌شود چشم‌ها در يك راستا به چشم بیایند و ظاهر چهره را بيضي‌تر نشان دهد. بهتر است دم ابرو تا گوشه چشم كشيده شود. در صورت‌هاي كشيده، بايد تا جایی که می‌شود طول ابرو را افزايش دهيد. بنابراین هنگامی که مي‌خواهيد دم ابروی‌تان را فرم دهيد حواس‌تان باشد. از طرف دیگر چنانچه بيش از حد هم کشیده شود، صورت‌تان پژمرده به چشم خواهد آمد.

 

مدل ابرو برای صورت‌های کشیده

 

بدترين فرم ابرو براي صورت‌هاي كشيده نیز، ابروي زاويه‌دار با ارتفاعي بلند و دم كوتاه است كه شکل درازي صورت را زیاد می‌کند بنابراین ابروهاي‌تان را به گونه‌ای درست نكنيد كه صورت‌تان کشیده‌تر نشان داده شود. زیرا این امر سبب کم شدن زیبایی صورتتان می‌شود و جلوه‌ی زیبایی ایجاد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: راهکار های طلایی برای رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی

مدل برای صورت مربعی یا چهار گوش

در مقایسه با صورت گرد، صورت مربعی دارای زاویه است و بيشتر از همه زاويه‌های صورت شما به چشم مي‌آيد. چانه‌ها به‌جای این‌که گرد باشند، حالتی تخت و مربعی دارند.

 

مدل برای صورت مربعی یا چهار گوش

 

برای این‌ که تعادل در این صورت‌ها برقرار شود، ابروها باید کمی قوس داشته باشد. البته طول ابروها نیز اهمیت دارد. ابروهای کوتاه عرض صورت را بیشتر نشان می‌دهد و بر فرم مربعی آن نیز تاکید می‌کند، به همین دلیل بهتر است که طول ابروها را بلندتر بگیرید. . با اين فرم ابرو، محور دقت از فك چهارگوش شما منحرف مي‌شود و صورت به شکل متعادل درمي‌آيد. بدترين فرم ابرو براي کسانی كه صورت‌هايی مربع ‌شکل دارند، ابروي نازك و گرد است كه با اين فرم ابرو چون صورت چهارگوش به حالت تعادل در نمي‌آيد. همچنین از ابرويي با کمان زياد نیز خودداری كنيد.

بیشتر بخوانید: آموزش آرایش ابرو با مداد در خانه

مدل ابرو برای صورت قلبی

صورت‌های قلبی شکل چانه‌های کوتاه و پیشانی پهنی دارند. اکثرا این فرم صورت را با یک مثلث وارونه مقایسه می‌کنند.

برای اینگونه صورت ها یا کسانی که فرم صورتشان به شکل گلابی برعکس است پیشنهاد می‌کنم به ابروهایشان حالت گرد بدهند تا مرکز توجه از تیزی چانه برداشته شود و تعادل در چهره برقرار شود. برای این فرم صورت باید از ابروهای زاویه‌دار به‌شدت خودداری کرد زیرا بر باریکی چانه و پهنی پیشانی تاکید می‌کند.

 

مدل ابرو برای صورت قلبی

 

خط فک صورت های قلبی شکل، باریک‌تر از بالای صورت است به همین خاطر باید به آراسته بودن ابرو خیلی توجه شود و همیشه مرتب باشد، به این منظور که پهنای ابرو باید متوسط باشد و تمیز.

با اینکه در حال حاضر ابروهای پهن و برجسته خیلی مد شده، اما کسانی که صورتشان فرم قلبی دارد اصلا نباید به ابروهایشان حالت پهن و برجسته بدهند. ابروهای تو پر باعث می‌شود تا فک کوچک فرد متعادل به نظر برسد. یادتان نرود ابروهای صاف و افقی برای صورت‌های قلبی یک انتخاب کاملا اشتباه است و به طور کامل تناسب صورت را بر هم میزند.

بیشتر بخوانید: آموزش بند انداختن ابرو در خانه

مدل ابرو برای صورت چند ضلعی

چنانچه صورت شما چند ضلعي است، بهترين فرم ابرو، ابروي زاويه‌دار يا ابروي منحني قوس‌دار است. وقتی شما ابروهایتان را به این شکل آرایش می کنید استخوان‌هاي پهن گونه‌ها و شقيقه‌هايتان باريك نشان داده می‌شود. ابروي گرد مدل ديگري براي اين شکل صورت است چون به اين چهره زاويه‌دار شکل ملايم‌تري مي‌دهد. بهتر است كه اگر صورت چند ضلعي داريد، به هيچ عنوان ابروهاي‌تان را صاف نكنيد چون سبب مي‌شود شکل صورت شما كوتاه‌تر به چشم بیاید. اين شکل ابرو باعث دقت ديگران به پهناي صورت مي‌شود و در نهایت ظاهر صورت پهن را پهن‌تر نشان مي‌دهد.

مدل ابرو برای صورت چند ضلعی

 

امیدواریم از خواندن مقاله مدل ابرو مناسب فرم صورت رضایت داشته باشید.

 

1/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *