بهترین مدل شنیون عروس براساس فرم صورت

انتخاب بهترین مدل شنیون عروس براساس فرم صورت به چه صورت است؟ آیا با انواع مدل‌های شینیون عروس آشنایی دارید؟ مدل شینیون عروس یکی از مهمترین فاکتورهای میکاپ و آرایش عروس است که می‌تواند تغییر زیادی در ظاهر عروس خانم‌ها ایجاد کند. همه خانم‌ها دوست دارند در روز عروسی خود بدرخشند و بهترین لباس و آرایش و مدل مو را داشته باشند. شاید فکر کنید هر مدل مویی که در عکس‌ها می‌بینید، می‌تواند به همان اندازه برای شما هم مناسب و زیبا باشد. اما اغلب خانم‌ها نکته مهمی را فراموش می‌کنند که آن هم فرم صورت است و یکی از موارد بسیار مهمی است که هنگام انتخاب بهترین مدل شینیون عروس باید به آن توجه کرد.

ما در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید بهترین مدل شینیون عروس را بر اساس فرم صورت خود انتخاب کنید و نکات لازم برای انتخاب زیباترین مدل شینیون عروس را بر اساس فرم صورت بررسی می‌کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

انواع فرم صورت

صورت‌ها بر اساس شکل هندسی که دارند به چند دسته تقسیم می‌شوند که هر کس برای آن که بتواند مدل شینیون بهتری را انتخاب کند باید بداند که فرم صورت خود به چه شکلی است.

به طور کلی فرم صورت ما به ۴ دسته گرد، بیضی، مستطیلی و مثلثی یا قلبی تقسیم می‌شود. هر کدام از این اشکال با یک نوع شینیون خاص زیباتر می‌شوند.

مدل شینیون متناسب با صورت‌های بیضی

صورت بیضی مناسب‌ترین و استانداردترین فرم صورت است و از ایده‌ آل ‌ترین فرم ‌های چهره به شمار می ‌روند. در این نوع چهره ‌ها تناسب اجزای صورت به درستی رعایت شده‌ است. ا گر صورت را از بالا به پایین به سه قسمت تقسیم کنیم، هر سه قسمت با یکدیگر متناسب و یکسان هستند. در این نوع چهره‌ها عموما چانه زاویه‌دار نیست. استخوان‌های فک یا گونه به وضوح دیده نمی‌شوند. در واقع اجزا به صورت کاملا یکنواخت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. برای شینیون عروس با صورت بیضی شکل می‌توان از انواع مدل‌های باز یا بسته استفاده کرد. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که در صورت‌های کشیده، بهتر است شینیون را به صورت باز و شل انجام دهید و ارتفاع مو را افزایش ندهید تا صورت کشیده‌تر دیده نشود.

بنابراین هر نوع شینیونی می ‌تواند انتخاب مناسبی برای چهره‌ های بیضی شکل باشد. با این وجود اگر همه موها به عقب گوجه شود، به گیرایی بیشتر چهره می‌ انجامد.

مدل شینیون متناسب با صورت‌های مستطیلی

در این نوع چهره‌ها، فک و شقیقه‌ها زاویه‌دار هستند و گونه‌ها خیلی برجسته نیستند. معمولا صورت‌های مستطیلی از دور استخوانی به نظر می‌رسند و زوایای درشتی دارند که از رویشگاه مو در زیر گوش شروع می‌شود و به خط فک می‌انجامد.  البته زاویه‌دار بودن فک خود یک فاکتور مثبت است و امروزه طرفداران بسیاری دارد. برای آرایش این نوع صورت‌ها و انتخاب شینیون مناسب آن، باید مدل‌هایی را در نظر بگیرید که صورت را پر و حجیم نشان می‌دهند. لذا برای شینیون عروس با صورت مستطیلی بهتر است مقداری از موها در کنار چانه و دو طرف سر رها شود. شینیون های باز برای این افراد بهترین انتخاب خواهند بود.

برای اینکه استایل زیبا و دراماتیکی داشته باشید، یکی از مدل موهای مناسب، مدل موی گوجه ای خیلی بزرگ هست که تمرکز رو از فک به چشم ها می‌آورد. برای اینکه این مدل مو خیلی آزاردهنده و مصنوعی نشود بهتر است که کمی چتری ظریف و شلوغی رو هم ضمیمه آن کنید.

بیشتر بخوانید: چرا باید از بالم لب استفاده کرد؟

مدل شینیون متناسب با صورت‌های گرد

اگر طول و عرض صورت با یکدیگر برابر باشد و برجستگی استخوان‌ها همگی یکنواخت دیده شوند، آن صورت در دسته صورت‌های گرد قرار می‌گیرد. صورت‌‌های گرد اغلب از پهنای زیادی به خصوص در قسمت‌های گونه و گوش‌ها برخوردارند. بنابراین در این نوع چهره‌ها بهتر است توجه را از گونه‌ها و گوش‌ها منحرف کنید. در این نوع چهره‌ها برای شینیون عروس می‌توان از مدل‌هایی استفاده کرد که صورت را کشیده تر و لاغرتر نشان بدهد. به این ترتیب از پهن‌تر به نظر رسیدن چهره خود جلوگیری می‌کنید. به این منظور بهتر است برای انتخاب مدل شینیون صورت چاق، از مدل‌های درهم پیجانده شده یا بافته استفاده کنید. همچنین می‌توانید موهایتان را به بالا در نزدیک تاج سرتان گوجه کنید. به این ترتیب صورتتان کشیده ‌تر به نظر می ‌رسد. توجه را از گونه‌های خود به سمت بالای سرتان معطوف می‌کنید.

مدل شینیون متناسب با صورت‌های مثلثی یا قلبی

به صورت‌های مثلثی، معمولا صورت‌های قلبی نیز گفته می‌شود. افرادی که فرم صورتشان قلبی یا مثلثی شکل است، اغلب پیشانی پهنی دارند. این نوع چهره‌ ها از گونه‌ها و خط فک شروع به جمع شدن می‌کنند تا در نهایت به چانه می‌رسند و شقیقه‌ها و استخوان پیشانی بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند و گونه‌ها پهن و برآمده هستند. بنابراین در صورت مثلثی اغلب قسمت پایینی صورت به نسبت قسمت بالایی، باریک‌تر است. در نتیجه بهتر است توجه به سمت ناحیه پایینی صورت معطوف شود.

بیشتر بخوانید: بهترین روش برای کراتینه مو در منزل

در این فرم چهره‌ ها، انتخاب شینیون نیمه باز یا جمع کردن بخشی از موها بهترین گزینه است. موهای قسمت پشت سر و ناحیه تاج به عقب کشیده می ‌شوند. باقی موها به نرمی روی شانه‌ها رها می‌شوند. به این ترتیب توجه بیننده به قسمت‌های پایینی چهره جذب می‌شود و تعادل بیشتری به فرم صورت می‌بخشد.

البته نوع دیگری از فرم مثلثی نیز وجود دارد که به آن مثلث وارونه گفته می‌شود. به عبارت دیگر در این صورت‌ها استخوان‌های فک و چانه پهن‌تر از گونه‌ها و پیشانی هستند. اگر صورت عروس به صورت مثلث وارونه باشد، برای شینیون موهای آن باید از مدل‌هایی استفاده کرد تا پهنای پیشانی کمتر شود و حجم موها در قسمت فک و چانه افزایش یابد. شینیون های باز یا مواردی که در بالای سر دارای بافت‌های درشت هستند، گزینه‌های خوبی برای این فرم صورت محسوب می‌شوند.

امیدواریم از مقاله بهترین مدل شنیون عروس براساس فرم صورت رضایت کامل داشته باشید.

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *