تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره

شما می توانید استایل های گوناگونی مثل رنگ و مش به موهای خود بدهید؛ هایلایت مو یکی از تکنیک های رنگ و مش است که برای تغییر تناژ مو استفاده می شود؛ اصطلاحاتی که برای هایلایت مو استفاده می شود، متفاوت هستند؛ تکنیک های آمبره، بالیاژ و سامبره از جمله این تکنیک ها هستند، که هر کدام از این روش‌ ها به شیوه خود منجر به تغییر رنگ و سایه موها می ‌شوند؛ اما برای این که بتوانید بهترین سبک رنگ مو را برای خود انتخاب کنید، باید ابتدا از تفاوت‌ های آن آگاه شوید؛ برای دانستن اینکه تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره مو چیست، کافی است کمی اطلاعات در خصوص ماهیت هر سه نوع رنگ و آرایش مو داشته باشیم؛ در ادامه این مطلب با معرفی تک تک این تکنیک‌های رنگ مو به زبان ساده خواهیم پرداخت…

تکنیک رنگ موی آمبره، بالیاژ و سامبره

همانطور که اشاره کردیم، امروزه تکنیک‌های متفاوتی برای انواع رنگ و آرایش مو وجود دارد؛ در این میان نام آمبره و سامبره به همراه بالیاژ بیشتر مواقع در کنار هم شنیده می‌شوند؛ میتوان گفت دو تکنیک آمبره و سامبره مو به نوعی زیر مجموعه بالیاژ مو هستند! بالیاژ مو یک تکنیک رنگ کردن موهاست که از قلم رنگ مو و فویل استفاده نمی‌شود و به جای آن رنگ مو با دست روی مو گذاشته می‌شود؛ این تکنیک توسط آرایشگران فرانسوی ابداع شده است. در این تکنیک‌ها تمام مو از ریشه تا ساقه و انتهای مو، رنگ نمی‌شود! این کار باعث ایجاد مزیت‌هایی نیز میشود که در ادامه به آنها اشاره میکنیم؛

تفاوت تکنیک آمبره و بالیاژ و سامبره در چیست؟

می‌توان گفت که تکنیک آمبره، سامبره و بالیاژ مو با وجود تفاوت کاربردی که دارند گاها در تکمیل و زیبایی هم تاثیر مثبتی دارند؛ در این بخش به معرفی هرکدام از این تکنیک ها میپردازیم…

تکنیک بالیاژ مو

تکنیک بالیاژ مو

تکنیک بالیاژ با هایلایت‌ هایی که موهایتان را نوازش می ‌کنند مشهور است، بالیاژ مو را تکنیک سریع و آزادانه رنگ مو با کمک دست می‌نامند، بنابراین ظاهر طبیعی تری نیز دارد؛ روش مش با کلاه و فویل طرفداران خاص خودش را دارد اما اگر دقت کرده باشید در این روش ها خطی که بین موهای طبیعی و موهای رنگ شده می افتد ظاهر آن را مصنوعی می کند در حالی که در روش بالیاژ چون با دست و به صورت آزاد هایلایت انجام می شود، هایلایت‌ها در مقابل رنگ مو از غلظت کمتری برخوردار می ‌شوند و جلوه طبیعی ‌تری می ‌گیرند؛ اصل این تکنیک رنگ مو در ابتدا توسط آرایشگران فرانسوی ابداع و به مرور زمان به یک سبک پر طرفدار رنگ مو تبدیل شده است.

بدلیل اینکه در این روش ریشه ی مو تیره تر و با رسیدن به ساقه روشن تر می شود، با بلند شدن موها نیاز به رنگساژ نیست و حالت طبیعی خود را حفظ می کند؛ از آنجایی که در این روش از فویل و کلاه استفاده نمی شود این وظیفه رنگ کار است که بداند کجاها را باید روشن کند و چطوری باید این کار را انجام دهد که ظاهر زیباتری داشته باشد پس برای اینکار باید به یک رنگ کار حرفه ای مراجعه کنید!

تکنیک آمبره مو

تکنیک آمبره مو

کلمه آمبره (Ombre) در زبان فرانسوی به معنی سایه است، این واژه بهترین راه برای توصیف تکنیک آمبره میتواند باشد؛ در این روش هم ریشه موها تیره است و هر چه از ساقه به نوک موها نزدیک می شویم رنگ موها روشن تر میشود، در واقع هیچ مرزی میان بالا و پایین موها نمی ‌ماند! و هر تکه از موها با کمی تغییر تناژ به تکه بعدی منتقل می ‌شوند؛ این روش رنگ مو به دلیل اینکه آسیبی به ریشه مو موارد نمی‌کند و زیبایی خاصی که به موها می‌بخشد بسیار مورد علاقه افرادی که تمایل دارند زود به زود رنگ موهایشان را عوض کنند قرار گرفته است.

با اینکه ۶ سال از پیدایش تکنیک آمبره مو می ‌گذرد، اما این روش هنوز هم مانند سابق طرفداران خودش را دارد! زیرا در انواع مختلف موها با هر رنگ و هر سایزی جلوه منحصر به فردی ایجاد می ‌کند؛ آمبره تکنیک با دوامی است، یعنی با در آمدن ریشه‌ ها موها حالت طبیعی خود را از دست نمی ‌دهند!

بطور کلی در آمبره از سایه ‌های گرم و رنگ ‌های طبیعی و یا از رنگ‌ های متضاد و جسورانه برای تغییر تناژ موها استفاده می ‌شو؛ اگر تمایل به ایجاد تناژهای ظریف ‌تر و کنتراست رنگی ملایم ‌تری دارید، تکنیک سامبره انتخاب مناسب‌ تری به شمار می ‌رود؛ فراموش نکنید موهای سفید با استفاده از تکنیک آمبره ممکن است آسیب ببینند و یا بشکنند. بنابراین بهتر است تغییر هایلایت موهایتان با استفاده از تکنیک آمبره را به متخصصان حرفه‌ ای بسپارید.

مرتبط بخوانید: بهترین روش های مراقبت مو برای ماندگاری رنگ مو

 

تکنیک سامبره مو

تکنیک سامبره مو

کلمه سامبره (Sombre) در لغت به معنی آمبره نرم موهاست؛ یعنی این روش شبیه آمبره است اما هنگامی که موها از تیره به سمت روشن میرود این روشنی و تضاد رنگ، ملایم تر صورت می گیرد، یعنی موها کم کم روشن می شود؛ که با ترکیب آن با روش بالیاژ باعث می شود حالت طبیعی تری به خود بگیرد! این یکی از جدیدترین و مدرن ترین تکنیک هایی است که جلوه ای طبیعی به موهایتان می دهد.

تکنیک سامبره نسبت به آمبره مو جدیدتر است و برخی از افراد متخصص در رنگ و زیبایی مو، سامبره مو را ترکیبی از آمبره با بالیاژ مو می‌دانند (برخی به سامبره، آمبره بالیاژ می‌گویند) در این تکنیک برخلاف آمبره که یکباره از تیرگی ریشه مو به روشنی ساقه‌ها می‌رسیم. این تغییرات رنگ در بخش‌های مختلف مو ملایم تر و نامحسوس تر و بصورت یک سایه روشن صورت می‌گیرد؛ در سامبره حتی می‌ توان از رنگ طبیعی ریشه‌ موهایتان استفاده کرد و جلوه طبیعی ‌تری به هایلایت ‌ها بخشید!

این تکنیک هایلایت مو هم مانند آمبره وقت گیر است. در نتیجه ممکن است دو یا سه ساعت از زمان شما را بگیرد. اما در عوض مانند آمبره دوام زیادی دارد و تا مدت ‌ها ظاهر طبیعی خود را حفظ می ‌کند.

 

نکات مهم در خصوص تفاوت آمبره و بالیاژ و سامبره مو

تفاوت آمبره و سامبره با بالیاژ مو در بعضی مواقع این امکان را بوجود آرورده با ترکیب این روش‌های رنگ مو یک استایل و ویژگی زیبایی به موهایتان ببخشید و ضعف‌های هر مدل رنگ مو را با هم پوشش دهید! به نکات زیر توجه کنید؛

  • در تکنیک بالیاژ، کل مو رنگ نمی‌شود و سایه‌های خیلی طبیعی و ملایم روی برجستگی‌های مو ایجاد می‌شود. ریشه‌های مو تیره و ساقه‌ها سایه روشن می‌گیرند. برای انجام این تکنیک تا جایی که می‌توانید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.
  • افرادی که از دکلره کردن مو هراس دارند می‌توانند، با خیالی آسوده از تکنیک آمبره و سامبره استفاده کنند.
  • آمبره و سامبره از ترکیب ۳ رنگ یا بیشتر تشکیل شده و به مو زیبایی خاصی می‌بخشد.
  • در تکنیک آمبره مو باید ریشه روشن ترین درجه را داشته باشد و ساقه مو تیره ترین درجه رنگ را دارا باشد.
  • در تکنیک آمبره و سامبره شما امکان استفاده همزمان از چندین رنگ گرم و سرد برای افراد وجود دارد.
  • هر سه تکنیک رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ برای خانم هایی که می خواهند تغییری بخش‌های مختلف مو ایجاد کنند، مناسب است.

امیدورایم بررسی تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو، به شما کمک کند تا تصمیم خوبی برای انتخاب تکنیک رنگ کردن موهایتان بگیرید و همانطور که در ابتدای بحث گفتیم، بتوانید خواسته‌ی خود را به درستی به آرایشگرتان بگویید و از آمبره سامبره مو یا بالیاژ کردن آن لذت ببرید.

 

اگر به هنر آرایشگری علاقه دارید و مایلید در زمینه رنگ مو تخصص بیشتری کسب کنید و به طور حرفه ای آن را دنبال کنید، می توانید در دوره تخصصی آموزش کاربرد رنگ و مش مو آموزشگاه آرایشگری قصرمانلی شرکت کنید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *