رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی

رنگ کردن ابرو جزو کار های زیبایی است که بیشتر خانم ها نسبت به آن علاقه مند هستند، اما در این میان برخی ترجیح می دهند که به سراغ روش های طبیعی بروند و از رنگ های شیمیایی استفاده نکنند. رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی به شما کمک می کند تا بدون آسیب زدن به ابرو های خود آن را رنگ کید. در ادامه به معرفی بهترین روش های رنگ طبیعی می پردازیم تا انتها همراه ما باشید.

رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی

در گذشته نیز زنان برای آرایش و رنگ کردن ابرو یا مو از مواد طبیعی استفاده می کردند و به این ترتیب، مو و پوست آن ها آسیب کمتری دیده و رنگ دلخواه را انتخاب می کردند. امروزه شما هم می توانید در خانه از رنگ ها و گیاهان طبیعی و گیاهی، برای رنگ کردن ابروهای خود استفاده کنید.

مواد طبیعی مانند: حنا، عسل، قهوه، دارچین و… همیشه در دسترس هستند و با استفاده از آن ها می توانید مطمئن باشید که علاوه بر زیبایی از مو های خود نیز محافظت کرده اید.

همچنین بخوانید: بهترین روش رنگ کردن ابرو در خانه

رنگ کردن ابرو با قهوه

شما می توانید در منزل خود و با استفاده از قهوه و یا نشکافه ابروهای خود را رنگ کنید.

برای انجام این کار در ابتدا کمی قهوه را بجوشانید و سپس کنار بگذارید تا سرد شود، پس از آن مقداری از آن را بردارید و بر روی ابرو های خود بزنید. اجازه دهید که مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه رو ابروهایتان بماند و در این حین روی مو های خود را ماساژ دهید و پس از چند دقیقه ابرو های رو بشویید.

همچنین شما میوانید مقداری قهوه را با اکسیدان مخلوط نمایید و رنگ روشن تری به دست بیارید و یا برای تیره تر شدن ابرو ها مواد را کمی زودتر پاک کنید.

رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی قهوه

البته اگر ابرو های شما ضخیم باشد ممکن است به خوبی رنگ نگیرد در این صورت یا می توانید چند بار این مراحل را انجام دهید و یا اجازه دهید مدت زمان بیشتری مواد بر روی ابرو هایتان بماند.

رنگ کردن ابرو با دارچین

برای انجام این کار کمی دارچین را با آب مخلوط نمایید و سپس با برس بر روی ابرو های خود بکشید. دارچین به دلیل داشتن قدرت رنگ دهی بالا می تواند رنگ روشنی را برای ایجاد کند.

الیته در این مورد هم نیز ممکن است در برخی ابرو ها موثر نباشد و نتیجه ای نبینید پس نمی توان گفت که انجام این کار بر روی همه جواب می دهد.

مقاله مرتبط: ۷ روش رنگ کردن مو با دارچین در خانه

رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی دارچین

رنگ کردن ابرو با حنا

همانطور که می دانید از گذشته تا کنون از حنا علاوه بر اینکه برای سلامتی استفاده می کردند، به علت داشتن خاصیت رنگ دهی در موارد آرایشی نیز به سراغ آن می رفتند. به همین دلیل امروزه از حنا نیز برای رنگ کردن طبیعی ابرو ها استفاده می شود.

برای اینکه حنا موهایتان را خشک نکند از مقداری روغن نارگیل یا زیتون هم می توانید در آن استفاده کنید.

رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی حنا

نکته ای که برای رنگ کردن با حنا باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از حنا گذاشتن تا چند وقت به سختی می توانید از مواد رنگی شیمیایی استفاده نمایید بنابراین بهتر است در ابتدا مقدار کمی از آن را تست کنید و در صورتی که با آن مشکلی نداشتید این کار را انجام دهید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را به خوبی با روش های رنگ کردن ابرو با مواد طبیعی آشنا نماییم.

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *