روش های فر کردن مو در خانه

مو های فر جذابیت خانم ها را چند برابر میکند و بعضی از خانم ها برای تنوع و بعضی دیگر برای رفتن به یک مهمانی خاص به سراغ این کار می آیند . روش های مختلفی برای فر کردن مو در خانه وجود دارد اما ممکن است شما نتوانید از یک روش اسنفاده کنید و یا این که یک روش برای جنس مو های شما مفید نباشد . ما در این مطلب چندین روش مختلف برای فر کردن مو در خانه را به شما میگوییم تا بتوانید به راحتی مو های فر و زیبا داشته باشید .

۱- فر کردن به وسیله بافتن مو

بافتن یکی از ساده ترین روش هایی است که از قدیم برای فر و یا حالت دار کردن طبیعی مو استفاده میشد.

برای این کار  فقط به دو عدد کش نیاز دارید . برای شروع مو های خود را کمی نم دار کنید و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید.سپس هر کدام را به صورت جداگانه محکم ببافید به صورتی ک باز نشود. پس از چند ساعت شما میتوانید مو های خود را باز کنید و بدون استفاده از شانه و با کمک انگشتانتان مو هایتان را مرتب کنید.

نکته :  اگر میخواهید فقط انتهای مو شما حالت بگیرد میتوانید از بافت ساده استفاده کنید . اما اگر میخواهید مو های شما از قسمت های بالا تری مانند ریشه فر شود میتوانید از بافت مدل فرانسوی یا بوکسوری استفاده کنید.

۲- فر کردن با بیگودی چسبی (Velcro Rollers)

یکی دیگر از روش هایی که برای فر کردن مو استفاده میشود و به موی شما آسیب نمیرساند استفاده از بیگودی است. بیگویدی ها علاوه بر حالت دادن به موی شما نیز حجم میدهند. با توجه به نوع فر می تواند بصورت ریز، درشت و یا متوسط باشد.

نکته : اگر میخواهید مو هایی ریز و پر داشته باشید از بیگودی های کوچک استفاده کنید و اگر میخواهید مو هایی حالت دار و پر پشت داشته باشید از بیگودی های بزرگتر استفاده کنید.

برای فر کردن مو با این روش ابتدا موهایتان را مرطوب کنید ، سپس به چند دسته تقسیم کنید .

سپس موها را به‌سمت بالا رول کنید تا به‌آرامی روی پوست سر قرار گیرد. برای ثابت نگه‌داشتن بیگودی‌ها، به سنجاق سر نیاز ندارید. اگر این بیگودی‌ها درست سر جای خود قرار نگیرد، احتمال دارد به این دلیل باشد که بخش زیادی از مو را روی آن رول کرده‌اید و بیش از اندازه ضخیم باشد.

چند ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شوند. سپس بیگودی‌ها را بازکرده و موهایتان را با انگشتان شانه کنید. در نهایت روی فرها اسپری بزنید تا ماندگاری آنها بیشتر شود.

فر کردن مو با بیگودی

۳-  فر با استفاده از دستمال کاغذی

استفاده از دستمال کاغذی یکی از ساده و ترین و کم هزینه ترین روش های فر کردن مو است چرا که به هیچ وسیله ی خاصی نیاز ندارید.

در این روش ابتدا مو های خود را نم دار کنید سپس یک برگ دستمال کاغذی بردارید و آن را تا بزنید. مو های خود را به دسته های کوچک تقسیم کنید و انتهای موها را دور دستمال کاغذی بپیچید.سپس این قسمت‌ها را به سمت بالا رول کنید تا به ریشه‌ی موها برسید. بعد از این که قسمت‌های جداشده را رول کردید، برای ثابت نگه‌داشتن آن، دستمال کاغذی را به اطراف موهای رول‌شده گره بزنید. برای دیدن بهترین نتیجه بهتر است با این مو ها بخوابید و صبح باز کنید.

فر کردن مو با دستمال کاغذی

۴- فر کردن مو در خانه با جوراب

در این روش ابتدا یک جواب بردارید و انتهای آن را که بسته است قیچی کنید تا دو طرف آن باز بماند.برای شروع  پس از مرطوب کردن مو باید آن را به شکل دم اسبی ببندید.قسمت انتهایی مو را از داخل سوراخ ایجاد شده در جوراب عبور دهید ،  سپس انتهای موها را دور جوراب بپیچید و آنقدر موها را رول کنید تا به نزدیک ریشه‌ها برسید.

برای این که این رول‌ها باز نشود، از گیره‌ی مو استفاده کنید. زمانی که موها کاملا خشک شد، می‌توانید آن را باز کنید. شب هم می‌توانید با این شرایط بخوابید یا این که ۵ یا ۶ ساعت صبر کنید تا موها کاملا خشک شود.

در نهایت جوراب و کش سر را باز کرده و با بردن انگشتان در لابه‌لای موها، آنها را مرتب کنید. در‌نهایت اگر دوست داشتید، از اسپری استفاده کنید تا ماندگاری حالت مو بیشتر شود.

 

بیشتر بخوانید : انواع مو و ویژگی های آن را بشناسید.

 

۵- هدبند برای فر کردن مو در خانه

یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن موهای حالت‌دار حجیم، روش هدبند است. برای فر کردن مو با روش هدبن زمانی که موهایتان مرطوب است، یک هدبند دور سر خود ببندید سپس موهای خود را  از وسط به دو نیمه تقسیم کرده و هر یک از نیمه‌ها را دور هدبند بپیچید.

زمانی که به قسمت انتهایی مو رسیدید، برای وصل‌کردن آن، از یک سنجاق یا گیره‌ی مو استفاده کنید.می‌توانید برای سرعت‌بخشیدن به روند خشک‌شدن موهایتان، از سشوار استفاده کنید یا این که شب را با این شرایط بخوابید تا صبح موهایتان کاملا خشک شود.

زمانی که موها کاملا خشک شد، می‌توانید آن را از دور هدبند باز کنید و هدبند را نیز از سرتان بردارید.با انگشتان خود، موها را مرتب کنید. اگر می‌خواهید به موهایتان حجم دهید، در آخر از اسپری نمک دریا استفاده کنید.

فر کردن مو با هدبند

۶- فر كردن مو با اتو

اگر دستگاه های مخصوص فر مانند بابیلیس و بیگودی برقی ندارید اصلا نگران نباشید . با داشتن یک اتو مو به راحتی موهاتونو فر کنید. البته فر در این روش کمی متفاوت با سایر فر ها است .

برای این كار هر چه قسمت‌بندی موها كوچك‌تر باشد، كار ساده‌تر خواهد بود. موهای‌تان را دور اتو بپیچید به طوری كه نوك موها در دستانتان قرار بگیرد. طوری كه اتوی مو را ۴۵ درجه بچرخانید و به سمت پایین بكشید.

هرچه آن را به سمت پایین‌تر می‌برید، مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به‌طوری‌كه وقتی به انتهای مو می‌رسید، اتو حالت برعكس می‌شود. بعد از اتمام كار با انگشتان‌تان فرها را كمی از هم باز كرده و در صورت نیاز، سرم ضدوزمو بزنید.

کوچک ترین شتباه در این روش باعث بد حالت شدن موهایتان میشود.

فر کردن مو با اتو مو

۷- فر کردن مو با نی

در این روش هم مو های شما باید نم دار باشد تا سریع تر حالت بگیرد. ابتدا مو های خود را دسته دسته کنید. اگر میخواهید فر شما ریز باشد باید هر تکه موی شما باریک باشد و اگر فر درشت و باز تری میخواهید از دسته های پر حجم تری استفاده کنید . یک نی را بردارید و  از انتهای مو به سمت ریشه دور نی بپیچید ،به وسیله ی گیره آن را محکم روی سر فیکس کنید. به همین ترتیب ،بقیه موها را دور نی بپیچید. به طوری که کل موها  روی سر به وسیله ی نی دسته دسته شده باشند.

برای باز کردن نی از روی موها،باید نی هایی که به آن ها پیچیده اید را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید، نه به صورت افقی .تا به شکل لولایی باز شود.

بعداز اینکه موها را باز کردین ،از روغن زیتون برای براق و زیباتر شدن انها استفاده کنید.

فر کردن مو با نی

۸- فر کردن با بابلیس

یکی از  سریع ترین روش های فر کردن مو با حرارت، استفاده از بابلیس است. در این روش موها به چهار قسمت تقسیم می شود. از پایین ترین قسمت، موها را بابلیس کشیده و فر می کنیم. به این ترتیب همه قسمت ها را فر  میکنیم . شما میتونید از تافت برای ماندگاری بیشتر مو استفاده کنید.

فر کردن مو با بابیلیس

۹- فر کردن مو با فویل در خانه

در این  شما باید مو های خود را با استفاده از ژل خشک مرطوب کنید سپس موها را شاخه بندی کرده، هر شاخه را دور انگشت پیچیده و لوله کرده، موهای لوله شده را در داخل فویل قرار  دهید و دو سر فویل را ببندید. با استفاده از اتوی مو هر فویل را به آرامی حرارت می دهیم. این روند را برای تمام فویل ها انجام داده در نهایت فویل ها را باز می کنیم.

۱۰- فرکردن مو با دستگاه فر جادویی

اگر وقت ندارید و میخواهید به سرعت موهایتان را بدون دردسر فر کنید از دستگاه فر جادویی استفاده کنید . این دستگاه در چند ثانیه مو های شما را به داخل میکشد و بسته به حرارت مو هایی با فر ریز یا درشت به شما تحویل میدهد.

فر کردن مو با دستگاه فر جادویی

 

۱۱- فر کردن با مداد یا میله و سیخ

این روش کمی به روش فر کردن مو با نی شباهت دارد ولی در این روش شما به یک اتو مو و یا شوار نیاز دارید .

برای شروع بعداز اینکه موهایتان را شانه کردید، مقداری از ان را جدا کنید و دور مداد یا میله بپیچید.(اگر موها مرطوب باشد بهتر حالت میگیرد) حالا همانطور که موها به دور مداد پیچیده شده است ،به وسیله ی سشوار به ان حرارت دهید. یا اینکه آن را در دهانه ی اتومو بگذارید تا کاملا گرم شود. سپس مو را به ارامی از دور مداد باز کنید.

به این ترتیب، مو فر میشود و باید به همین روش باقی مو ها را فر کنید.

آموزشگاه مراقبت و زیبایی قصر مانلی دوره های آموزش شینیون و براشینگ را برگزار میکند . برای ثبت نام در کلاس ها با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۹-۲۰۶۰۹۳۷

3.1/5 - (47 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *