انواع مو

موها انواع مختلفی دارند و انسان ها ممکن است در طول زندگی بار ها جنس مویشان تغییر کند . شما باید ابتدا جنس موهای خود را بشناسید و سپس اقدام به خرید محصولات مخصوص موهایتان بکنید. چراکه استفاده از محصولات نا درست به شدت به موهایتان آسیب میزند.در این مطلب سعی کردیم شما را به طور کامل با انواع مو و ویژگی های آن آشنا کنیم.

انواع مو در قسمت های مختلف بدن

موهای ظریف و کرکی: در صورت و دست و پا و برخی نواحی دیگر بخصوص در بدن کودکان و بانوان

موهای زبر و کوتاه: مانند موهای ابرو و مژه و همچنین موهای داخل بینی و گوش ها

موهای بلند و نرم : در سر و زیر بغل و غیره

چربی و خشکی مو

موهای چرب : چرب ، چرب شدید ، چرب معمولی
موهای عادی : چرب عادی ، خشک عادی
موهای خشک :خشک معمولی ، خشک و خشک شدید
تقسیماتی که برای حالات مو در نظر گرفته شده مولود پوست می باشد که خود ناشی ازفعالیت غدد چربی زیر پوست است که نوع و حالت موها را مشخص می سازد .شما برای شستن صحیح هر یک از این انواع باید نکاتی را رعایت کنید.

انواع مو

ضخامت و بافت مو

منظور از ضخامت مو ،  قطر تار های مو است .شما میتوانید به راحتی یک تار موی خود را برداشته و نوع آن را تشخیص دهید.

۱-موهای نازک

این نوع مو از موهای طبیعی نازک تر هستند و بافت شکننده ای دارند . با مشاهده و لمس کردن قابل تشخیص هستند و درخشندگی کمی دارند. افرادی که این نوع مو را دارا هستند باید حواسشان به موهایشان باشد چراکه در مقابل رنگ ، دکلره و سشوار و اتو مو به سرعت آسیب میبینند و خورد میشوند.

۲- موهای معمولی (نرمال)

موهای بیشتر مردم از این نوع است. موهای معمولی دارای ضخامتی متوسط هستند و نسبت به موهای نازک در مقابل رنگ و دکلره مقاوم تر هستند و ممکن است بعد از رنگ موهایشان حالت زبری موهای ضخیم را پیدا کند.

۳- موهای ضخیم

یکی از مقاوم ترین انواع مو ها ، مو های ضخیم هستند که شکل پرتری به سر میدهند . این موها دیر تر آسیب میبینند و به مراقبت کمتری نیاز دارند.

انواع مو

خاصیت کشسانی مو

قابلیت کشسانی زیاد:

اگر موهای شما به میزان زیادی کش آمد بدون اینکه فوراً پاره شود، نشان دهنده این است که موهای شما قابلیت ارتجاعی بالایی دارد و قوی است .

قابلیت کشسانی متوسط:

اگر موهای شما قبل از پاره شدن تا حدودی کش آمد، این نشان دهنده قابلیت کشسانی متوسط است. اکثر خانم ها دارای موهایی با خاصیت ارتجاعی متوسط هستند. افراد دارای اینگونه مو، با استفاده از ماسک های طبیعی مو و روغن های مو، می توانند به موهای خود استحکام ببخشند.

قابلیت کشسانی کم:

اگر مو بلافاصله پس از کشیدن پاره شد، یعنی قابلیت کشسانی پایینی دارد. موهای با خاصیت ارتجاعی کم، تمایل بیشتری به شکستن و خم شدن دارند. اینگونه موها نیاز به استفاده از محصولات مراقبت از مو با کیفیت دارند.

انواع مو و ویژگی های آن

انواع شکل مو

ظاهر مو از نظر ساختاری به چند نوع تقسیم میشوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

۱- موهای صاف

اغلب این موها را افراد ساکن کشورهای آسیایی دارند. اگر موهای شما هیچ حالت خاصی ندارد می توان گفت که موهای شما صاف است. موهای صاف اغلب موهای نازکی هستند که به راحتی می تواند چرب و براق شود زیرا روغن های طبیعی سرشان راحت تر پایین ریخته می شود.

۲- موهای مواج

اگر موهایتان حالت فر درشت دارد و  فرها بیشتر شکل «S» هستند تا سیم پیچ، یعنی موهای شما از نوع مواج است. بیشتر خانم ها در دنیا با مو های مواج (یعنی موهای که جنسشان بین نوع صاف و فرفری است) زندگی می کنند. این نوع موها خیلی خشک یا خیلی چرب نیستند.

 

بیشتر بخوانید : آموزش اتو کشیدن مو بدون آسیب و شکنندگی

 

۳- موهای مجعد

این نوع مجعد زمانی که مو خیس است صاف و سپس به سمت مجعد شدن می رود و خشک می شود آراستن آن آسان است و حلقه های فرفری دارد.این نوع موها فرفری تر از موهای مواج هستند. اگر چه منظم کردن موها در بعضی مواقع دشوار است اما اصلا نیازی نیست که هر روز موهایتان را بشویید زیرا موهایتان خیلی خشک تر از موهای صاف است.

۴- موهای فر و وزوزی

موهای خیلی فر (در اصطلاح سیم تلفنی) نوعی از موهای مجعد است که بسیار زبر هستند و ترکیبی از فرم های مو به شکل «Z» و «S» هستند. خانم هایی که این مدل موها را دارند از ترس این که موهای آشفته ای داشته باشند، معمولا موهای خود را کوتاه نگه می دارند اما در حال حاضر استایل های مختلفی برای کوتاهی این مدل موها وجود دارد که می توانند از آن ها بهره ببرندموهای فرفری و وزوزی هستند واغلب بسیار خشن اند، اما در واقعیت، آن هم حساس بوده و به راحتی آسیب می بیند

شما میتوانید با شرکت در کلاس های آموزش کاربردی مواد شیمیایی رنگ و مش تمام ویژگی های انواع مو را بشناسید و بتوانید به طور حرفه ای مو های خود و دوستانتان را رنگ کنید

4.8/5 - (101 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *