پوشاندن جوش با آرایش

خیلی وقت ها پیش آمده شما میخواهید به مهمانی بروید و در آن روز به صورت غیر قابل منتظره ای یک جوش روی صورتتان ظاهر میشود . قطعا شما در فاصله یکی دو ساعت نمیتوانید با استفاده از روش های طبیعی ، گیاهی یا دارویی  جوش خود را محو کنید ، پس در این مواقع بهترین کار استفاده ار آرایش و مواد آرایشی است که میتواند به محو کردن جوش های شما کمک کند.  ما در این مقاله به شما میگوییم که پوشاندن جوش با آرایش چگونه است .

جوش ها مهمان های ناخونده ای هستند ک روی پوست بدن و یا صورت ما ظاهر میشوند و حس بدی را در ما ایجاد میکنند. حتی ممکن است بعد از این که جوش ها بهبود یافتند ، جای آن ها تا مدت ها روی پوست باقی بماند .

یکی از راه های سریع برای محو کردن این جوش و لکه ها آرایشی مناسب برای پوست شماست که میتواند لک و جوش های شما را به طور موقت ناپدید کند.

۱- شست و شو صورت

مرحله اول : صورتتان را خوب شست و شو دهید تا عاری از هرگونه چربی باشد. وجود چربی مانع نشستن مواد آرایشی بر روی پوستتان میشود .

۲- استفاده از مرطوب کننده

مرحله دوم : یک مقدار مرطوب کننده روی پوست خود بزنید تا طراوت خود را از دست ندهد. دقت کنید این مرطوب کننده فاقد هرگونه چربی باشد . چرا که باعث تشدید جوش های شما میشود.

۳- شناسایی جوش ها

مرحله سوم : محل دقیق جوش ای خود را شناسایی کنید. برای این کار در محیطی با نور و روشنایی مناسب بروید .

محو کردن جوش با آرایش

۴- استفاده از پرایمر

مرحله چهارم :  برای زیرسازی پوست خود از یک پرایمر مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید. پرایمر به عنوان یک آستر عمل کرده  بسیار سبک است و باعث میشود سطح پوستتان صاف شود.  حتما پرایمر مخصوص پوست خود را شناسایی کرده و از آن استفاده کنید.

 

پرایمر چیست و چگونه از آن استفاده میکنند ؟

 

۵- استفاده از کانسیلر

مرحله پنجم : بر روی جوش های خود  یک کانسیلر مناسب بزنید.  کانسیلر ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارد . شما بایداز کانسیلری با پایه زرد و یا سبز استفاده کنید.

دقت کنید از کانسیلر های روشن که برای دور چشم استفاده میشوند و حالت کرمی دارد بر روی جوش هایتان استفاده نکنید . استفاده از این نوع کانسیر باعث نمایان شدن بیشتر جوش های شما میشود.

تاکید میکنیم از کانسیلر فقط و فقط بر روی جوش استفاده کنید . برای این کار میتوانید از انگشت حلقه و یا براش هایی که سر آن ها کوچک هستند استفاده کنید (قلم مویی سر نازک) و به صورت ضربه ای کانسیلر را روی جوش بزنید.

۶- استفاده از کرم پودر

مرحله ششم : حالا نوبت کرم پودر است . کرم پودر مورد نظر راروی تمام پوستتان بمالید فقط مراقب باشید که لایه کانسیلر زیرین را پخش نکنید ، زیرا دوباره قرمزی پوست شما نمایان میشود.

برای استفاده از کرم پود میتوانید دوباره از حرکات ضربه ای استفاده کنید. اگر صورت‌تان پر از لک و جای جوش است، می‌توانید از کرم‌پودرهای قوی با پوشانندگی بالا استفاده کنید. این کرم‌پودرها هم پوشانندگی کامل دارند هم برای مدت بیشتری روی پوست باقی می‌مانند.

پوشاندن جای جوش با کرم پودر

۷- استفاده از پنکیک

مرحله هفتم : در این مرحله شما میتوانید از یک پودر مات و پنیک استفاده کنید تا براقیت پوست شما را کاهش دهد و چهره شما حلت طبیعی پیدا کند.  همچنین استفاده از پمکیک میتواند به دوام آرایش شما کمک کند.

۸- استفاده از اسپری فیکساتور

مرحله هشتم : در نهایت میتوانید از اسپری فیکساتور برای ثابت نگهداشتن آرایش خود استفاده کنید.

 

امیدوارم مقاله پوشاندن جوش با آرایش برای شما مفید بوده باشد . تمامی این مراحل به صورت فوق تخصصی و عملی در دوره های گریم تخصصی عروس و دوره های آرایش و پیرایش به شما عزیران آموزش داده میشود.

 

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *