جلوگیری از کرونا در آرایشگاه ها

معرفی نکات مهم بهداشتی برای جلوگیری از کرونا در آرایشگاه ها

ویروس کرونا که این روزها به سرعت در حال گسترش پیدا کردن در تمام کشورهای جهان است نگرانی افراد زیادی را به خود اختصاص داده است و طبق توصیه مسئولین بهترین روش پیشگیری حفظ بهداشت فردی ، شستن دستها و ماندن در منازل است و بهتر است تنها در مواقع ضروری برای انجام کارهایشان از خانه خارج شوند. در این مقاله سعی کرده ایم به معرفی نکات مهم بهداشتی برای جلوگیری از کرونا در آرایشگاه ها بپردازیم تا شما عزیزان آگاهی لازم در این مورد را کسب کنید.

وظایف آرایشگاه ها و آموزشگاه ها برای جلوگیری از ویروس کرونا

آرایشگاه ها و سالن های زیبایی موظف اند که در لحظه ورود مشتریان به آرایشگاه، به آنها پک ماسک و دستکش یک بار مصرف بدهند، علاوه بر آن فضای آرایشگاه باید به طور مداوم ضد عفونی شود.
حتما باید از مواد یک بار مصرف و استریل استفاده شود و وسایلی مانند قیچی، موچین و … حتما باید در جلوی چشم مشتری ضد عفونی شود تا به مشتریان اطمینان خاطر بابت تمیزی وسایل مورد مصرف داده شود.
حتی اگر مشتریان خودشان لوازم آرایشگری مثل قیچی، موچین، بند صورت، لوازم میکاپ و آرایش آورده باشند آرایشگاه موظف است از آن وسایل برای ارائه خدمات استفاده کند.

اگر هر یک از کارکنان آرایشگاه احساس بیماری کند هرگز نباید در محل کار حضور پیدا کند تا سلامتی خود و بقیه را به خطر نیندازد.
خود کارکنان حتما باید به صورتشان ماسک بزنند حتی اگر علائم بیماری نداشته باشند این امر باعث آرامش خاطر هر چه بیشتر مشتریان می شود.
برای محاسبه هزینه آرایشگاه حتما باید کسی را استخدام کنید که فقط با پول و کارت بانکی سر و کار داشته باشد و در هیچ زمینه ای با مشتریان در ارتباط نباشد؛ اینطور نباشد که از یک طرف موهای مشتری را کوتاه کند و سپس هزینه یک مشتری دیگر را هم حساب کند.

وظایف مشتریان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا

در صورتی که قصد رفتن به آرایشگاه دارید باید آرایشگاهی را انتخاب کنید که شرایط بهداشتی مانند آنچه که در بالا گفتیم رعایت شود، اما خودتان به عنوان یک مراجعه کننده نیز مسئولیت هایی بر عهده دارید که حتما باید آنها را رعایت کنید.

در صورتی که علائمی مانند سرفه و عطسه دارید اصلا نباید به آرایشگاه مراجعه کنید، ممکن است یک سرماخوردگی ساده داشته باشید اما شرط عقل حکم می کند که با این علائم اصلا به آرایشگاه نروید. در غیر این صورت وقتی به آرایشگاه رفتید، باید ماسک و دستکشی که به شما داده می شود را حتما استفاده کنید. اگر هم در آرایشگاه سرفه یا عطسه تان گرفت حتما با دستمال یا قسمت بالای آستین، صورت خود را بپوشانید.

در صورتی که فرزند خردسال دارید از آوردن او به آرایشگاه اجتناب کنید؛ در صورتی که باردار هستید یا هر گونه سابقه بیماری قلبی و عروقی تنفسی دارید اصلا نباید به آرایشگاه مراجعه کنید.

سعی کنید به افراد دیگری که به آرایشگاه مراجعه می کنند انرژی مثبت دهید و خبرهای شایعه و کذب را بازگو نکنید و باعث نگرانی هر چه بیشتر خود و اطرافیانتان نشوید زیرا سیستم ایمنی بدن در صورتی که انسان نگران و مضطرب باشد ضعیف تر عمل می کند پس تا می تونید به دوستانتان انرژی مثبت دهید. بنابراین بدون هیچ ترسی و با رعایت اصول بهداشتی می توانید در این روزهای سخت، با چهره ای زیباتر حس خوبی هم به خودتان و هم به اطرافیانتان دهید.

آموزشگاه مراقبت و زیبایی قصر مانلی همواره تمام سعی خود را به کار گرفته تا بهترین خدمات را به هنرجویان عزیز ارائه دهد و حفظ سلامتی آنان مهمترین وظیفه ما است.

امتیاز دهی از راست به چپ است.❤️
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *