نکات آرایش براساس نوع چشم و ابرو

آرایش چشم براساس نوع چشم هر فردی متفاوت با دیگری است اینکه چشم های شما ریز، گرد، بادامی و یا فرم های دیگری داشته باشد لازم است زمانی که آرایش میکنید به نکاتی در این زمینه توجه کنید و همچنین برای آرایش ابرو باید به فرم صورتتان توجه کنید که در این مقاله به صورت خلاصه میخواهیم در این موردباره آرایش براساس نوع چشم و ابرو صحبت کنیم.

آرایش براساس نوع چشم

آرایش چشم

چشم گود و ريز

برای درشت جلوه کردن چشم ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن. چون به طور کلی وقتی خط چشم پایین را بکشید چشم ها درشت تر جلوه می کنند. یک روش دیگر برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها استفاده از خط چشم سفید است. داخل پلک پایین تان را با مداد سفید خط بکشید. حتما از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلک تان آسیب نبیند. استفاده از ریمل در مژه های پایین چشم هم باعث می شود که چشم ها بزرگ تر به نظر برسند. البته نکته مهم این است که چطور به مژه های پایین ریمل بزنید. اول مژه های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه های پایین را هم ریمل بزنید. بهتر است از ريمل هاى حالت دهنده استفاده کنيد. فرچه ریمل تان را عمودی نگه دارید و روی مژه های پلک پایین تان عقب و جلو ببرید. خط چشم های به رنگ های زیتونی، نیلی و قهوه ای هم گزینه های مناسبی برای درشت تر نشان دادن چشم ها هستند.

 

چشم گرد

در چشم‌های گرد اصولا مساحت پشت پلک به نسبت سایر مدل های چشم بيشتر است. برای چشم‌های گرد می‌توانید با یک مداد چشم کاملا نرم داخل چشم را خط بکشید تا فرم زیبایی به چشمتان بدهید. سپس با یک خط چشم کاملا مشکی، خطی نسبتا پهن با یک دنباله کوچک روی پلکتان کشیده و مژه ها را به خوبی ریمل بزنید.

 

چشم بادامى

برای کشیدن خط چشم بهتر است از انواعی که قابلیت محو شدن داشته باشند، مثلا از مدل های مدادی، استفاده کنید تا بتوانید ظاهری طبیعی تر به چشمانتان بدهید. خط چشم را کاملا نزدیک به خط مژه بکشید و به سمت خارج چشم محو کنید تا چشمان دودی و زیبا داشته باشید. اگر به خط چشم گربه‌ای علاقه دارید آن را خیلی نازک بکشید و چند میلی‌متر خارج از چشم امتداد دهید. برای چشم‌های بادامی باید به نحوی از سایه استفاده کنید که در پلک های شما حالت عمق ایجاد کند. بنابراین استفاده از رنگ‌های خنثی در خانواده خاکستری و قهوه ای توصیه می‌شود.

 

چشم گربه اى

این مدل چشم‌ها حالت کشیده ای دارند که که در گوشه‌ها کمی به سمت بالا می‌روند. بعد از زدن سایه چشم به کل پلک، خط چشمتان را کاملا در امتداد خط مژه ها بکشید تا آرايشتان زيباتر ديده شود.

 

پلک افتاده

در این حالت، پلک بالا کمی روی چشم سنگینی کرده و آن را می پوشاند. برای این مدل، بهتر است زیر ابرو و اگر مایل هستید تا نزديک چشم از سايه هاى شيمرى استفاده کنيد. البته در رنگ هاى ملايم و روى پلکتان نياز به استفاده از سايه نيست. کافيست يک خط چشم باريک و بدون دنباله کاملا نزديک به خط مژه هايتان بکشيد.

 

آرایش ابرو

صورت هاى كشيده

افراد با صورت كشيده هرگز نبايد ابروهايى رو به بالا با قوس زياد داشته باشند. ابروهاى با قوس زياد، كشيدگى صورت را افزايش ميدهد. بهترين نوع ابرو براى اين افراد ابروهاى صاف و تخت ميباشد.

صورت قلبى

صورت قلبى ها بهتر است چهره ى خود را با داشتن ابروهايى به فرم كمان متعادل كنند.

صورت گرد

چهره هایی با صورت گرد با داشتن ابروهايى با زاويه، متعادل مى شود. ابروى صاف اصلا براى اين افراد مناسب نيست. زيرا باعث گرد تر ديده شدن مى شود. طول ابروها هم در اين مورد بسيار مهم است؛ زيرا باعث زاويه دار نشان داده شدن چهره مى شود.

صورت بيضى ها

بهترين ابرو، ابروهايى با زاويه ملايم است؛ از ايجاد زاويه هاى تيز بپرهيزيد.

صورت مربعى

براى اين افراد، ابروهاى با زاويه ملايم پيشنهاد مى شود. طول ابروها نبايد بيش از حد كوتاه باشد زيرا باعث مربعى ديده شدن ابروها مى شود.

صورت لوزى ها

اين افراد بايد ابروهايى با انحناى زياد داشته باشند. اين افراد داراى پيشيبانى بلند و چانه هاى تيز هستند. داشتن ابروهايى كه شكل آن داراى خم يا انحنا باشد، تيز بودن خط چانه (فك) را متعادل تر نشان مى دهد.

آرایش براساس نوع ابرو

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *